کیک نور خورشید در ماشین استفاده اتومبیل

کیک: نور خورشید در ماشین استفاده اتومبیل قانونی راننده خورشید جلوگیری همراه ماشین قانون

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ در حال اثبات نظر تندروهای کشور عزیزمان ایران است / کاترین اشتون

مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای تنها به آمریکا تعلق ندارد، نوشت: تندروهای کشور عزیزمان ایران می گفتند که آمریک

ترامپ در حال اثبات نظر تندروهای کشور عزیزمان ایران است / کاترین اشتون

کاترین اشتون: ترامپ در حال اثبات نظر تندروهای کشور عزیزمان ایران است

عبارات مهم : اروپا

مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی با تاکید بر اینکه توافق هسته ای تنها به آمریکا تعلق ندارد، نوشت: تندروهای کشور عزیزمان ایران می گفتند که آمریکا قابل اعتماد نیست، به نظر می آید که ترامپ در حال اثبات نظرات آنها هست.

به گزارش ایسنا، کاترین اشتون مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا که نقشی تاثیرگذار در مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 داشت، در یادداشت خود در نشریه پراسپکت با پرداختن به سیاست های مدیر جمهور آمریکا در قبال کشور عزیزمان ایران و توافق هسته ای تاکید کرد که آمریکا در حال تضعیف اعتبار دیپلماتیک خود است.

ترامپ در حال اثبات نظر تندروهای کشور عزیزمان ایران است / کاترین اشتون

اشتون نوشت: مدت ها پیش از اینکه دونالد ترامپ روی صحنه بیاید، مقامات کشور عزیزمان ایران دلواپس بودند که آمریکا فاقد تعهدی پایدار در قبال یک توافق هسته ای هست. تقریبا تمام کاندیداهای ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه وعده دادند که هر توافقی را پاره خواهند کرد. ایرانی ها همزمان که انتخابات نزدیک تر می شد، به این لفاظی های آمریکا گوش فرا می دادند.

من در دیدارهای دو جانبه ام با محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشور عزیزمان ایران و فرد قبلی او، راجع به آنچه ممکن است در صورت روی کار آمدن یک مدیر جمهور ضد توافق رخ دهد، صحبت می کردیم. این عنوان در دیدارهای من و جان کری وزیرامورخارجه پیشین کشور عزیزمان ایران نیز مطرح می شد.

مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای تنها به آمریکا تعلق ندارد، نوشت: تندروهای کشور عزیزمان ایران می گفتند که آمریک

پاسخ ما به نگرانی های آنها بر دو قسم بود. اول اینکه، توافقی خوب که آنچه مورد انتظار است را حاصل خواهد کرد، به درستی به وسیله آژانس بین المللی انرژی اتمی راستی آزمایی و نظارت خواهد شد و از سوی یک شرکت به شدت مورد احترام تایید خواهد شد، خودش حرف خواهد زد. هیچ دلیلی جهت نابود کردن آن وجود ندارد. پرسشها بسیار دیگر راجع به کشور عزیزمان ایران نیز به توجه آمریکا و دیگران نیاز خواهد داشت ولی نه این یکی.

دوم، این توافق دو جانبه نیست. پنج کشور دیگر که با تفویض اختیار شورای امنیت شرکت ملل به عنوان یک گروه عمل می کنند. به همراه اتحادیه اروپا به عنوان هدایت کننده این تیم (که من در سال های 2009 تا 2014 عهده دار آن بودم) و دیگر طرف های توافق هستند. مذاکرات بیش از 10 سال پیش با حضور وزیران امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس شروع شد که اتحادیه اروپا هم به آنها پیوست. نخستین مذاکره کننده کشور عزیزمان ایران حسن روحانی بود که بعدها مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران شد. آمریکا، روسیه و چین نیز به نیابت از شورای امنیت به این گروه پیوستند.

این مقام پیشین اروپایی افزود: ما بارها دریافتیم که همکاری هر یک از این شش کشور مهم هست. تعهد آمریکا مورد نیاز بود ولی کافی نبود. جان کری مذاکره کننده ای باهوش بود ولی توافق تنها به آمریکا تعلق نداشت. در هر نشستی که من جهت هماهنگ کردن حضور داشتم، ما راجع به وظیفه مذاکره مان مشورت می کردیم. آمریکا در آن وقت به مشکل تلاش می کرد تا دیگر کشورها را متقاعد به پذیرفتن عناصری در توافق کند که جهت آنها مهم تر بود تا دیگران. ما نیز از طریق بحث و گفت وگوهای سخت به مسیر خود ادامه می دادیم تا به یک موضع یکسان برسیم.

ترامپ در حال اثبات نظر تندروهای کشور عزیزمان ایران است / کاترین اشتون

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | سیاست | آمریکا | ایرانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz