کیک نور خورشید در ماشین استفاده اتومبیل

کیک: نور خورشید در ماشین استفاده اتومبیل قانونی راننده خورشید جلوگیری همراه ماشین قانون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی با بی‌توجهی به اصلاح‌طلبان به خودش ضربه می‌زند/ احمدی‌نژاد ابتدا تصمیم

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه جریان اصلاحات روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ رییس‌جمهور کرد، گفت: اگر روحانی به اصلاح‌طلبان بی‌توجه باشد، به خودش ضربه زده

روحانی با بی‌توجهی به اصلاح‌طلبان به خودش ضربه می‌زند/ احمدی‌نژاد ابتدا تصمیم

منتجب نیا: روحانی با بی توجهی به اصلاح طلبان به خودش ضربه می زند/ احمدی نژاد ابتدا تصمیم می گرفت، بعد فکر می کرد

عبارات مهم : اصلاح طلب

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه جریان اصلاحات روحانی در سال های ۹۲ و ۹۶ رییس جمهور کرد، گفت: اگر روحانی به اصلاح طلبان بی توجه باشد، به خودش ضربه زده هست؛ آیا که می خواهد کشور را چهار سال در فضایی مدیریت کند که رقبای غیرمنصفی وجود دارد.

رسول منتجب نیا در گفت وگو با ایلنا، راجع به مشورت های اصلاح طلبان از طریق فراکسیون امید و کمیته تعامل شورای عالی سیاست گذاری با رییس جمهوری درمورد چینش کابینه دوازدهم، گفت: اینکه باید با روحانی تعامل کرد امری بدیهی هست. من شخصا کارم را می کنم چراکه شورای عالی همه اصلاحات را نمایندگی نمی کند.

روحانی با بی‌توجهی به اصلاح‌طلبان به خودش ضربه می‌زند/ احمدی‌نژاد ابتدا تصمیم

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پاسخ به این پرسش که آیا شخصا با رییس جمهوری دیداری در این رابطه داشته هست، اظهار کرد: به نظر من آقای روحانی را نباید به هیچ وجه تحت فشار قرار داد. ما نباید سهم خواهی کنیم. در عین حال روحانی موظف هست، به اصلاح طلبان توجه خاص داشته باشد؛ آیا که اگر حمایت اصلاحات نبود، روحانی را خُرد می کردند، این اصلاحات بود که او را در سال های ۹۲ و ۹۶ رییس جمهور کرد.

او ادامه داد: این بدان معنا نیست که اصلاح طلبان بگویند چند درصد سهم جهت ما خواهد بود. اصلاح طلبان به وظیفه ملی و اسلامی خود عمل کردند؛ روحانی هم باید به وظیفه خود عمل کند و بدون اینکه ما سهم خواهی کنیم خود ایشان توجه به اعتبار خود داشته باشد. اگر روحانی به اصلاح طلبان بی توجه باشد، به خودش ضربه زده هست؛ آیا که می خواهد کشور را چهار سال در فضایی مدیریت کند که رقبای غیرمنصفی وجود دارد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه جریان اصلاحات روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ رییس‌جمهور کرد، گفت: اگر روحانی به اصلاح‌طلبان بی‌توجه باشد، به خودش ضربه زده

این فعال سیاسی یادآور شد: بعضی عزم ارزش را جزم کردند که روحانی را زمین بزنند. روحانی نیازمند به اصلاحات و شخصیت های اصلاح طلب هست. بنابر این پیش از اینکه ما سهمی بخواهیم، خود رییس جمهوری باید به سراغ ما بیاید. اصلاح طلبان تکیه گاه روحانی هستند و رییس جمهوری باید این تکیه گاه را حفظ کند.

منتجب نیا راجع به عواقب بی توجهی روحانی به وعده های انتخاباتی اش از جمله حضور زنان در عرصه مدیریتی و حضور در کابینه، گفت: قطعاً ایشان موانعی سر راهش دارد که هر تصمیمی که بگیرد، باید با توجه به واقعیت ها باشد. به هر حال در کشور ما بعضی مراکز قدرت هستند که تصمیم سازند و نمی شود آن ها را جنبش کرد و با آن ها مخالفت کرد. با همه ملاحظات باید دید آیا روحانی به این جمع بندی رسیده یا می رسد که در کابینه اش به جز چند معاون، از وزیر زن هم استفاده کند یا نه!

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: اگر روحانی چنین کاری کرده باشد که انصافاً کارستان است و باید به فال نیک گرفت و از او حمایت کرد. ضمن اینکه استفاده از ظرفیت مدیریتی زنان در سطوح ارشد، جزو شعارهای انتخاباتی اش بوده؛

روحانی با بی‌توجهی به اصلاح‌طلبان به خودش ضربه می‌زند/ احمدی‌نژاد ابتدا تصمیم

منتجب نیا تصریح کرد: باید بخش وسیعی از جامعه را که زنان هستند را مورد توجه قرار دهیم. در سال ۹۴ در انتخابات مجلس بعضی می گفتند، ۳۰ درصد لیست ها باید زنان باشند؛ من می گفتم به چه حقی می گویید ۳۰ درصد! بیش از ۵۰ درصد جامعه مان زنان هستند. ملاک ما شایستگی است.

او راجع به لزوم قائل شدن تبعیض مثبت جهت استفاده از زنان در حوزه های مدیریتی نیز گفت: این امر در صورتی است که در جامعه ما زنان لایق و شایسته نباشند؛ اینجا امر بر این دایر می شود که یک زنی که امتیازش زیر ۱۰۰ هست، به مردی که امتیازش ۱۰۰ هست، ترجیح دهیم. ما چنین اضطراری نداریم. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که زنان لایق فراوان حضور دارند و بسیاری از آن ها از مردانی که همین الان فعالیت می کنند، شایسته تر هستند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه جریان اصلاحات روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ رییس‌جمهور کرد، گفت: اگر روحانی به اصلاح‌طلبان بی‌توجه باشد، به خودش ضربه زده

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه نباید حضور زنان را محدود کنیم، ادامه داد: باید بگویم تلاش ما این است که مسئله این بی عدالتی در حق زنان که در طول تاریخ اتفاق افتاده را حل کنیم و حداکثر توان را بر این مساله بگذاریم و محدودیت نداشته باشیم. الان باید تلاش شود این در جامعه جا بیافتد. یعنی باید با مراکز قدرت و اشخاص موثری که اگر توجیه نشوند جهت رییس جمهوری موانعی ایجاد می شود، صحبت کرده و آن ها را توجیه کنیم.

منتجب نیا تصریح کرد: روحانی باید در این عنوان فعال تر عمل می کرد؛ چراکه صرف شعار و وعده مسئله را حل نمی کند. باید دید موانع کجاست! باید ببینیم اگر بعضی روسای جمهوری نتوانسته اند وزیر یا وزیران زن گزینش کنند، مسئله از کجا بوده است! فکر می کنم روی این قضیه کم کار شده است و اگر بخواهند تصمیم بگیرند، فریاد «وا اسلاما» بلند می شود.

روحانی با بی‌توجهی به اصلاح‌طلبان به خودش ضربه می‌زند/ احمدی‌نژاد ابتدا تصمیم

او با بیان این که در کشوری زندگی می کنیم که عنصرهای موثر و مراکز قدرت فراوان است و تصمیمات رییس جمهوری و سایر مقامات فقط بر اساس قانون و اختیارات آن ها نیست، گفت: تصمیمات خیلی وقت ها تحمیل می شود. بنابر این باید تدبیر اندیشید تا مشکلی پیش نیاید. من نمی گویم باید این موانع را پذیرفت؛ ولی برداشتن آن باید به صورتی باشد که هزینه ای ایجاد نکند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به حضور وزیر زن در دولت دهم یادآور شد: آقای احمدی نژاد تصمیم می گرفت و به عواقب آن فکر نمی کرد. او تصمیم می گرفت و اگر همه مخالفت می کردند هم، باز او کار خودش را می کرد. الان هم همین طور است و در گذشته هم همین طور بوده هست. او تصمیمات منطقی نمی گرفت و دنبال این نبود که بپذیرند یا نپذیرند؛ احمدی نژاد ابتدا تصمیم می گرفت، بعد فکر می کرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی راجع به اینکه گفته می شود رییس جمهوری لیست کابینه را با رهبر انقلاب هماهنگ کرده هست، اظهار کرد: سه وزیر از گذشته و در وقت آقای خاتمی هم با نظر رهبری گزینش می شدند. این چیز جدیدی نیست ولی اینکه لیست را ببرند مشورت کنند، تازگی دارد. مشورت کردن با همه مقامات و بزرگان کار خوبی هست، منتها رییس جمهوری باید بعد از مشورت، خودش تصمیم بگیرد.

او تصریح کرد: روحانی با شخصیت ها و احزاب مشورت کند و نظر بخواهد ولی در نهایت خودش تصمیم بگیرد؛ آیا که خودش باید پاسخگو باشد. او نمی تواند بگوید چون فلان وزیر را من نظر نداشتم، بعد پاسخگوی عملکرد او نیستم. دیگران هم باید بدانند رییس جمهوری پاسخگوی وزرای خود است و نباید کاری کنیم از رییس جمهوری سلب اراده شود و هنگامی که اتفاقی افتاد، بگوید من نظر نداشتم و کاری نمی توانم بکنم.

منتجب نیا با اشاره به رای ۲۴ میلیونی مردم به روحانی اظهار کرد: مردم با گزینش خود به رییس جمهوری اختیار داده اند. عقلاً و شرعاً ایشان از طرف مردم وکالت دارد. باید به او وقت داد خودش نظرخواهی کند؛ ولی در نهایت مقید نباشد که فقط یک نظر را بپذیرد و دیگران نیز انتظار نداشته باشند که اگر نظر مشورتی دادند، رییس جمهوری ملزم باشد به آن عمل کند. رییس جموری باید پاسخگو باشد؛ از این رو باید خودش تصمیم بگیرد.

واژه های کلیدی: اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz