کیک نور خورشید در ماشین استفاده اتومبیل

کیک: نور خورشید در ماشین استفاده اتومبیل قانونی راننده خورشید جلوگیری همراه ماشین قانون

گت بلاگز ماشین انواع روش های دودی کردن شیشه ماشین

میخواهیم شما را با انواع روش های دودی کردن شیشه های ماشین و اتومبیل آشنا کنیم. در ادامه با همراه شوید.

انواع روش های دودی کردن شیشه ماشین

میخواهیم شما را با انواع روش های دودی کردن شیشه های ماشین و اتومبیل آشنا کنیم. در ادامه با همراه شوید.

چگونه شیشه ماشین را دودی کنیم؟

تابیدن نور خورشید در کنار محاسن، معایب بسیاری نیز دارد. نور خورشید حاوی اشعه فرابنفش است که در دراز مدت باعث بیماری‌های مختلفی از جمله آب مروارید و سرطان پوست می‌شود.

انواع روش های دودی کردن شیشه ماشین

فصل تابستان است و تابش مستقیم نور خورشید؛ در این شرایط بسیاری افراد جهت مصون ماندن از گزند آفتاب سوزان در کابین ماشین به دودی کردن شیشه‌ها پناه می‌برند.
همواره جهت بسیاری افراد که میل به به دودی کردن شیشه های اتومبیلشان دارند این پرسش و ابهام مطرح است که از منظر قانونی دودی کردن شیشه‌های ماشین تا چه میزان مجاز شمرده شده است است؟

عبارات مهم : نور خورشید – در ماشین

طبق گفته‌های سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، در قانون میزان و معیار خاصی جهت درصد دودی‌کردن شیشه‌های خودروها مشخص نشده است ولی قانون صراحتاً اعلام کرده است که اگر خودرویی شیشه‌هایش دودی شده است هست، مامور پلیس باید بتواند داخل ماشین را مشاهده کند.

همچنین سردار منتظرالمهدی، سخنگوی ناجا در نشستی با خبرنگاران به میزان مجاز دودی کردن شیشه ماشین اشاره کرد و گفت: استفاده از شیشه دودی برابر مصوبات هیئت وزیران به نحوی که راننده و سر نشین داخل آن مشخصں نباشد ممنوع است و لاجرم پلیسں در مواجهه با آن می بایستی اعمال قانون کند؛ رانندگان عزیز جهت استفاده از بر چسب‌های دودی آن را به گونه ای گزینش کنند که امکان رویت داخل ماشین از فاصله ۳ متری مهیا باشد؛ البته رعایت این قانون، هم در دید راننده تاثیر به سزایی دارد و ھم از منظر امنیتی مورد نظر پلیس است.

براساس کد تخلف 2114، افرادی که اقدام به دودی‌کردن شیشه ماشین خود به میزان غیرقانونی کنند، 50 هزار تومان جریمه می‌شوند و ملزم به اصلاح شیشه ماشین هستند.

اما کدام روش را جهت دودی کردن شیشه گزینش کنیم؟

دو روش جهت دودی کردن شیشه‌های ماشین وجود دارد. روش اول که کمی گران ولی با بازدهی مناسب هست، استفاده از لومر می‌باشد که حداقل یک میلیون‌تومان جهت مالک وسیله نقلیه آب می‌خورد. لومر در انواع خودروها تا 50% می تواند از ورود گرمای خورشید جلوگیری نماید ، لذا علاوه بر ایجاد آسایش، کم کردن مصرف سوخت را در ماشین نیز بدلیل استفاده کمتر از کولر به همراه خواهد داشت.

همچنین هنگامی که در تصادفات یکی از شیشه های جانبی خرد می شود، در اثر فشار شکست شیشه سکوریت، خرده شیشه ها می تواند تا چند متر پرتاب شده است و باعث جراحت و صدمه به چشم و پوست شوند. ولی اگر از لومر استفاده شده است باشد، هرچند ممکن است شیشه بشکند، ولی لایه لومر از متلاشی شدن خرده شیشه ها چلوگیری نموده، در نتیجه سرنشینان از خطر خرده شیشه ها در امان می مانند.

با توجه به اجرای لومر بر روی تمامی شیشه ها (حتی شیشه جلوی راننده) و جلوگیری از ورود نورهای خیره کننده به داخل، راننده و سرنشینان از مناظر بیرون اتومبیل لذت بیشتری خواهند برد.

با توجه به دفع کامل اشعه ی مضر UV و کنترل نور خیره کننده ی خورشید (در روز) و نور چراغ خودروها (در شب)، خستگی چشم در رانندگی با خودروهای لومر شده است بسیار پایین می آید، به نحوی که کاملا ملموس می باشد.

اما روش دوم استفاده از فیلم‌های دودی کردن شیشه موجود در بازار ساخت کشور چین و تایوان هست، البته در بعضی از فروشگاه های لوازم اسپرت معدود فیلم‌های ساخت کره جنوبی هم موجود هست، اما اگر فروشنده اظهار کرد که ساخت امریکا هم دارم، به هیچ وجه باور نکنید! لیکن این فیلم‌ها همان ساخت چین و تایوان است که با عنوان و مارک امریکا در بازار عرضه می شوند.

از کشور سازنده که بگذرید باید توجه داشته باشید که فیلم‌هایی که جهت دودی کردن شیشه ماشین به کار می روند عموماً دارای دو خصوصیت هستند.
نخست خصوصیت ضدخش بودن این فیلم هاست که باید در گذر وقت و در هنگام برخورد اجسام تیز و…، از خط و خش افتادن آن که منجر به نازیبایی و اختلال در دید خواهد شد، جلوگیری کند.

دومین عاملی هم که باید به آن توجه کرد توانایی UV400 که روی بعضی از این فیلم ها قرار دارد. این استاندارد بر روی هر محصولی نشان دهنده آن است که اشعه ماوراء بنفش به هیچ وجه از آن عبور نخواهد کرد که مطمئناً می تواند از ناراحتی های چشمی و پوستی بر اثر تابش اشعه خورشید بکاهد.

عواملی مانند کیفیت جنس، کشور سازنده و تبحر نصاب در تعیین بهای شیشه دودی ماشین تاثیرگذار است و نمی‌توان در این بازار غیررسمی که هر فروشنده قیمتی دلخواه را تعیین می کند، از عدد مشخصی صحبت کرد ولی دودی کردن کلیه شیشه های یک خودروی سایز میانگین مانند، پژو پارس، پژو 405، سمند، دنا، برلیانس، جک جی5 و ام وی ام 550، حدود 35 تا 80 هزار تومان آب می‌خورد.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: jamejamonline.ir

میخواهیم شما را با انواع روش های دودی کردن شیشه های ماشین و اتومبیل آشنا کنیم. در ادامه با همراه شوید.

واژه های کلیدی: نور خورشید | در ماشین | استفاده | اتومبیل | قانونی | راننده | خورشید | جلوگیری | همراه | ماشین | قانون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz